Göksun Havalandırma
altın yorumu
Anasayfa » Hizmetlerimiz » Kanal İmalat ve Montaj Hizmeti

HAVALANDIRMA  KANAL İMALAT VE MONTAJ HİZMETİ

Havalandırma kanalları galvaniz, paslanmaz veya alüminyum levha ve yüksek mukavemetli sızdırmaz özellikli flanş ve köşe parçaları imal edilmektedir.

Üretimlerimiz kanal ve fittings malzemeleri bilgisayara verilen ölçülerde yüksek hassasiyetle fireyi en aza indirecek şekilde otomatik olarak plazma tezgahında kesilir. Kanallar, dirsekler, redüksiyonlar otomatik kilit makinası ile kapatılmaktadır.

Kanal flanş bağlantıları, otomatik panç makinasında yapılıp, üretim sonrası mastik silikon ile sızdırmazlık sağlanır.Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın, işyerinin havalandırılması kesinlikle olması gerekmektedir.

Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar.

Etkin bir havalandırma sistemi, her işçi için kimyasal maddeye bulaşmamış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar.

Tehlikeli maddelerle dolu hava, kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkin bir havlandırma sistemi sağlanmış olur.

Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır.

Havalandırma Kanalı Çeşitlerimiz ;


galvaniz hava kanalı
flanslı izocam hava kanalı
poliüretan hava kanalı
Galvaniz Havalandırma Kanalı
Flanslı Havalandırma Kanalı
Poliüretan Havalandırma Kanalı

Havalandırma tesisatlarının bakımı da  önemlidir. Filtrelerin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak kontrol edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratör veya diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarıya verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunulacağı unutulmamalıdır.

Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenmeli; ancak işçiler ve sendikalar, işyerinin çevre temizliği konusundaki yasal düzenlemelere uygun durumda olup olmadığını kontrol etmelidirler.

WhatsApp ile iletişime geç