Göksun Havalandırma
altın yorumu
Anasayfa » Hizmetlerimiz » Havalandırma Kanal Temizliği

Bulunmuş olduğunuz bina sisteminin zamanla kirlenmiş hava kanalarında hava sirkülasyonu yok denecek kadar az olabilir. Dışardan gelen hava, toz, pislik, eksoz dumanları vb. diğer zararlı etkenlerden dolayı havalandırma kanallarınız birikintiye ve bu da doğal olarak çeşitli hastalıklara sebep olur. Bina içersinde yaşayan insanlar ya da iş yeri ise çalışan personeliniz, müşterileriniz, kirli hava kanallarından iç ortama taşınan hava, solunum yoluyla alındığından bir dizi sağlık sorunları yaşamaya başlar.

Havalandırma sistemlerinde prensip olarak temiz hava, dış ortamdan alınır. Dış ortamda bulunan tozlar kanal içine dolar. Binanın bulunduğu lokal alanda dış ortamın toz derecesi kanalın kirlenme süresini belirler. İnşaat sonrası temizliği yapılmış kanallar, dış ortamdan gelen tozlardan oluşacak kirlilik ortalama yaklaşık 5 yılda kanal içinde temizliğe gereksinim duyar. Bu dış ortamın toz derecesine bağlı olarak 3 yıla inebilir,8 yıla çıkabilir.

Bu kanalların yapımı aşamasında genellikle binalar inşaat halindedir. Bu sebepten dolayı havalandırma kanalı yeni yapılsa bile şantiyede oluşan tozlar kanal içine yerleşirler. Bu tozlar kanalın çalışmaya başlaması ile eşzamanlı olarak tüm sisteme yayılırlar. Bu sebepten dolayı havalandırma kanalı yeni monte edilse bile mutlaka temizliğinin yapılması gereklidir.

WhatsApp ile iletişime geç